تفاوت هاست با سرور

آموزش
1

به گزارش امن سرور بسته به بودجه‌ای که داریم و همچنین میزان نیاز قدرت سخت افزاری، گزینه‌های متفاوتی برای میزبانی سایت روی آن پیش رو داریم. در اینجا می‌خواهیم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تفاوت هاست با سرور ، دو گزینۀ هاست اشتراکی و همچنین سرور مجازی را با هم مقایسه کنیم که انتخاب بهتری برای میزبان سایت یا سایت‌هایمان داشته باشیم.

در سرور مجازی یا همان VPS، منابع می‌توانند اختصاصی باشند. این بدین معناست که همۀ سرورهای مجازی دارای منابع اختصاصی نیستند! برخی از مجازی سازها امکان دستکاری سرورهای مجازی را می‌دهند.

به طور کلی از هاست‌های اشتراکی برای سایت‌های نوپا یا ترافیک پایین استفاده می‌شود. در حالی که از VPS برای میزبانی سایت‌های شرکتی یا با بازدید بالا استفاده می‌شود. به این دلیل که منابع قوی‌تری دارد و دسترسی به همۀ قسمت‌های سرور امکان پذیر است. به طور کلی VPS نسبت به هاست اشتراکی انعطاف بالاتری دارد. به همین دلیل کارایی بالاتری هم دارد که کاربر VPS هر طور که خواستار آن است منابع سرور خود را مدیریت می‌کند.

تفاوت هاست و سرور

هاست اشتراکی دارای منابع اختصاصی مختص یک مشتری نیست. یعنی اگر شما هاست اشتراکی خریداری کرده باشید، برای استفادۀ شما از منابع سرور ظرفیتی تعیین نشده است. در صورتی که در سرورهای مجازی ظرفیت استفاده از منابعی مثل پردازنده، حافظۀ اصلی و … تعیین شده است و شما تا این حد از منابع قادرید استفاده کنید و بیشتر از آن ملزم به خرید بیشتر منابع هستید. البته این به این معنا نیست که هاست های اشتراکی محدودیتی در منابع مورد استفاده ندارند. بلکه آنها حتی از منابع کمتری نیست به سرور مجازی برخوردارند.

تفاوت هاست با سرور هاست اشتراکی دارای منابع اختصاصی مختص یک مشتری نیست. یعنی اگر شما هاست اشتراکی خریداری کرده باشید، برای استفادۀ شما از منابع سرور ظرفیتی تعیین نشده است. در صورتی که در سرورهای مجازی ظرفیت استفاده از منابعی مثل پردازنده، حافظۀ اصلی و … تعیین شده است و شما تا این حد از منابع قادرید استفاده کنید و بیشتر از آن ملزم به خرید بیشتر منابع هستید. البته این به این معنا نیست که هاست های اشتراکی محدودیتی در منابع مورد استفاده ندارند تفاوت هاست با سرور. بلکه آنها حتی از منابع کمتری نیست به سرور مجازی برخوردارند.

تفاوت هاست با سرور هاست اشتراکی دارای منابع اختصاصی مختص یک مشتری نیست. یعنی اگر شما هاست اشتراکی خریداری کرده باشید، برای استفادۀ شما از منابع سرور ظرفیتی تعیین نشده است. در صورتی که در سرورهای مجازی ظرفیت استفاده از منابعی مثل پردازنده، حافظۀ اصلی و … تعیین شده است و شما تا این حد از منابع قادرید استفاده کنید و بیشتر از آن ملزم به خرید بیشتر منابع هستید. البته این به این معنا نیست که هاست های اشتراکی محدودیتی در منابع مورد استفاده ندارند. بلکه آنها حتی از منابع کمتری نیست به سرور مجازی برخوردارند تفاوت هاست با سرور.

1 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش
(Docker) داکر چیست ؟

داکر چرا انقدر محبوب است؟ داکر امکانی را فراهم آورده است که پروسه‌ها و نرم‌افزارها به صورت مجزا در محیط کاملا ایزوله‌ای بر روی کرنل لینوکس راه‌اندازی شود که به این محیط و بسته‌ی ایزوله، کانتینر (Container) می‌گویند. کانتینر این امکان را برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان اپلیکیشن ها …

how to use putty
آموزش
آموزش استفاده از نرم افزار putty و طریقه وصل شدن به SSH

مدیریت سرورهای بر پایه لینوکس معمولا از طریق SSH انجام می شود و کسانی که با ویندوز کار می کنند باید از نرم افزارهای کمکی استفاده کنند که مشهورترین و آسانترین نرم افزار ، نرم افزاز Putty می باشد که ابتدا باید این نرم افزار را از این آدرس  دریافت کنید. در مرحله …

ایران
اخبار
مزایا هاست ایران + تخفیف

در این پست برای شما کد تخفیف هاست ایران را در نظر گرفته ایم تا از آن برای خرید هاست بعدیتان استفاده کنید. این کد تخفیف را بر روی تمام  هاست های لینوکسی و ویندوزی میزبانی شده در ایران قابل استفاده می باشد. هاست های میزبانی شده در ایران به …